Jak wybrać dobrego detektywa?

Jak sprawdzić detektywa?

Czasami osoby prywatne lub firmy zmuszone są do skorzystania z pomocy prywatnego detektywa i stają przed wyborem, jakie biuro detektywistyczne wybrać, żeby zlecona sprawa została załatwiona sprawnie, szybko i profesjonalnie.
Poniżej podaję w punktach najważniejsze informacje na temat sposobów sprawdzenia i weryfikacji wiarygodności detektywa:

a) Prywatny detektyw, aby mógł używać takiego tytułu, musi posiadać licencję, która jest wydawana przez Komendanta Wojewódzkiego Policji, ponadto aby mógł świadczyć usługi detektywistyczne musi posiadać wpis do działalności regulowanej prowadzonej przez komórkę MSW, jak również posiadać ubezpieczenie OC. Jeżeli powyższe wymogi są spełnione, przedsiębiorca będący detektywem może wykonywać usługi detektywistyczne zgodnie z ustawą o usługach detektywistycznych.

b) Każdy detektyw po wykonaniu czynności detektywistycznych przygotowuje końcowe pisemne sprawozdanie, które musi zostać przekazane Zleceniodawcy. Takie pisemne sprawozdanie sporządzone i podpisane przez detektywa może w każdej chwili zostać wykorzystane przez Klienta przed sądem lub inną instytucją. Skuteczny detektyw musi posiadać licencję i wpis do działalności regulowanej, w przeciwnym wypadku wyrzucisz pieniądze w błoto, bo nikt nie będzie honorował ustaleń w nim zawartych.

c) Nigdy nie można sugerować się tylko stawką za wykonanie zlecenia. Detektyw, który prowadzi dobre i sprawdzone biuro detektywistyczne za dzień pracy bierze około 1000-1500 zł (lub więcej, w zależności od miasta i złożoności sprawy). Stawki znacząco odbiegające od podanych tzn. dużo niższe, mogą świadczyć o tym, iż osoba podająca się za detektywa może nie posiadać licencji. Każdy szanujący się prywatny detektyw posiada biuro i własną stronę internetową, na której powinny być zawarte dane z nr licencji, wpisu w rejestrze MSW oraz dokładne dane kontaktowe czyli adres siedziby, e-mail, telefony lub fax.

d) Nigdy nie kontaktuj się z detektywem, który nie posiada na swojej stronie podanego adresu siedziby swojej agencji detektywistycznej. Najczęściej są to oszuści, którzy podają się ze detektywa. Detektyw warszawa musi posiadać własne biuro w realnym budynku. Gdy detektyw zaproponuje Ci spotkanie w innym miejscu niż jego biuro to bądź bardzo czujny, gdyż adres którym prywatny detektyw posługuje się na stronie internetowej może być fikcyjny. Są oczywiście wyjątki od reguły, ale ogólnie stwierdzić należy, iż detektyw warszawa, który posiada biuro jest gwarantem wysokiego poziomu profesjonalizmu.

e) Zawsze na pierwszym spotkaniu powinieneś zażądać od osoby podającej się za detektywa, aby okazał ci swoją licencję prywatnego detektywa. Możesz także zażądać okazania dokumentu potwierdzającego dokonanie wpisu prywatnego detektywa do rejestru MSW oraz aktualnej polisy OC dla osób prowadzących działalność detektywistyczną.

f) Ważne jest także, aby sprawdzić wpis w Centralnej Ewidencji i Informacji Działalności Gospodarczej (CEIDG), który jest dostępny przez internet na stronie: https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg/ceidg.public.ui/Search.aspx . Jeśli mamy do czynienia z profesjonalną firmą świadczącą usługi detektywistyczne musi być tam widoczna – jako regulowana działalność gospodarcza. Zaznaczmy w tym miejscu, że licencjonowany detektyw warszawa może sam prowadzić biuro detektywistyczne warszawa albo też być przez agencję detektywistyczną zatrudniony.

g) Warto także przejrzeć zasoby internetu i poszukać wpisów na temat danego detektywa. Gdzie szukać opinii o detektywach? na rzetelnych serwisach oraz na sprawdzonych forach dyskusyjnych.

h) Jeżeli dojdzie o naszego pierwszego spotkania z prywatnym detektywem należy zwrócić uwagę na kilka aspektów:

– Detektyw opowiada ze szczegółami o swoich sprawach zleconych przez poprzednich klientów? To świadczy o braku profesjonalizmu i braku dyskrecji

– prywatny detektyw chwali się stosowanymi przez niego nielegalnymi metodami działania np. zakładaniem podsłuchów? Takie zachowanie świadczy o tym, że taki detektyw za nic na ma obowiązujący porządek prawny

– detektyw twierdzi, że zna się na wszystkim i potrafi załatwić każdą sprawę? Należy w to wątpić, zwłaszcza w sytuacj9i kiedy jeszcze dobrze nie wysłuchał Klienta, a już ma dla niego gotowy scenariusz działania.

– detektyw warszawa sugeruje wykonanie usługi bez podpisywania umowy? Taki fakt powinien oznaczać koniec rozmowy, gdyż tylko podpisanie umowy z biurem detektywistycznym jest gwarantem ewentualnego dochodzenia w przyszłości swoich praw.

 

i) Jeżeli pomimo tego w dalszym ciągu będziesz mieć problem z wyborem dobrego biura detektywistycznego, popytaj znajomych. Wielu z nich zapewne miało już kontakt z dobrym detektywem lub biurem detektywistycznym i na pewno podzieli się swoimi doświadczeniami. Możesz też udać się do jakiegoś adwokata, który może polecić dobrego detektywa, który pomoże Ci rozwiązać Twój problem.

Zawsze możesz także zadzwonić do sprawdzonego i skutecznego detektywa warszawa. Nasze biuro detektywistyczne BD24 od wielu lat szczyci się wieloma sukcesami. Nasi detektywi są gotowi nieść Ci pomoc 24 godziny na dobę. Sprawdź nas! Tylko detektyw warszawa daje Ci gwarancję wykonania skutecznie i szybko zleconej usługi detektywistycznej.

 

 

Pozdrawiam:

Robert Brzuchacz

detektyw warszawa