Dlaczego kobiety zdradzają

Jak nie dawno obliczyli uczeni prawie jedna trzecia kobiet zdradza swoich stałych partnerów. Jednak zdradzających mężczyzn jest nieco więcej, bo ponad 50% badanych przyznaje się do takich zachowań. Jednak nie tylko liczba zdrad różni kobiety od mężczyzn, ale także podłoże tych zdrad. Kobieta kiedy zdradza, robi to zazwyczaj po to, by osiągnąć bliskość emocjonalną z innym mężczyzną, podczas gdy mężczyźni szukają raczej u innych kobiet  fizycznej przyjemności.

Pomimo zachodzących stale zmian to jednak kobiety wciąż emocjonalnie angażują się w swoje związki. Chcą czuć się pożądane, chcą wiedzieć, że trudno im się oprzeć.

Oto 8 przyczyn dlaczego zdradzają kobiety:

 

1. Brak uwagi i bliskości

Jak długo możesz żyć, nie otrzymując miłości i uwagi, zanim poszukasz sobie kogoś innego? Niektórzy radzą sobie tylko przez kilka dni lub tygodni, inni z kolei – wytrzymują całe lata. Ogólnie jednak kobiety potrzebują i pragną bliskości, dotyku oraz intelektualnego i emocjonalnego zaangażowania.
Każda kobieta bardzo potrzebuje bliskości i uczucia od męża lub partnera. Kobiety pozbawione męskiej uwagi, komplementów i współczucia zwykle wdają się w pozamałżeńskie relacje. Niekoniecznie muszą one prowadzić do seksu, jednak jasne jest, że u podłoża było pragnienie uwagi i bliskości, których brakowało jej  w dotychczasowym związku.

2. Zemsta

Zdradę naprawdę trudno wybaczyć. Ci, którzy zostali zdradzeni, wiedzą, jakie to uczucie. Zdradzona kobieta czuje się oszukana, zraniona, wściekła, smutna, zobojętniała, czasem nawet przechodzi załamanie, obniża się też znacznie jej poczucie własnej wartości.
Ma to także negatywny wpływ na związek, wzajemne relacje i umiejętność zaufania po raz drugi. Zdradzona kobieta może poszukiwać zemsty, chcąc, by partner poczuł się tak samo źle. Może to doprowadzić do kolejnej zdrady.

3. Słaby seks

Kobiety chcą czuć się pożądane i doświadczać podczas seksu prawdziwych orgazmów. Jeśli seks z dotychczasowym partnerem nie zaspakaja jej potrzeb, zdarza się rzadko, jest pozbawiony uczucia lub odbywany od niechcenia i byle jak, wtedy pojawia się u kobiety potrzeba znalezienia innego źródła satysfakcji seksualnej i emocjonalnej.
4. Utrata wagi lub operacja plastyczna
Kiedy kobieta powiększy sobie piersi albo znacznie straci na wadze, mężczyźni częściej będą zwracali na nią uwagę, wzrośnie także jej poczucie własnej wartości oraz chęć sprawdzenia własnej atrakcyjności. Zainteresowanie sprawia, że częściej pojawia się pokusa zdrady, a oparcie się jej czasem wymaga prawdziwej siły woli.

5. Niezależność finansowa

Kiedy kobieta czuje się zależna finansowo od partnera, trudniej jej postawić na swoim w kłótni lub po prostu zakończyć związek. Lęk przed samotnością i brakiem stabilizacji stawia ją na niższej pozycji. Dziś jednak kobiety zarabiają, lubią swoją pracę i są w niej dobre, nie muszą więc pozostawać w niesatysfakcjonujących związkach. Poczucie siły i niezależności ośmiela kobietę do zaryzykowania utraty dotychczasowego związku i poszukiwania bardziej atrakcyjnego (pod różnymi względami) partnera.
6. Niskie poczucie własnej wartości
Jeśli kobieta nie czuje się pewnie, musi szukać docenienia u innych. Może przyjmować to formę poszukiwania uwagi – seksualnej, emocjonalnej lub intelektualnej. Jeśli kobieta nie kocha i nie ceni siebie, może projektować te uczucia także na swojego partnera wierząc, że on także jej nie kocha i nie ceni. Nawet jeśli partner nie widzi poza nią świata, ona wciąż może zdradzać, mając trudności z przyjęciem jego bezwarunkowej miłości.

7. Poczucie niedoceniania

Kiedy kobieta jest w związku, lubi robić swojemu mężczyźnie przyjemności. Romantyczna kolacja, seksowna bielizna, uważne słuchanie – to tylko kilka sposobów na wyrażenie miłości i zaangażowania. Co się dzieje, gdy nie usłyszy w zamian: „dziękuję”, „proszę” lub „kocham cię”? Gdy nie dostanie niczego znaczącego z okazji świąt i urodzin (albo w ogóle niczego, nawet życzeń)? Wszyscy mamy swoje granice, a po ich przekroczeniu bardzo łatwo nam zareagować na „dziękuję”, „proszę” i „kocham cię”, które wypowie ktoś inny.

8. Nuda

Kiedy mężczyzna spowszednieje kobiecie, nosi byle jakie ubranie, jest niechlujny i nie modny, a przy okazji oddali się od niej emocjonalnie. Okazuje się, że ona mimowolnie myśli o innych perspektywach i fantazjuje o związku z kimś innym. Zaczyna ją ekscytować sama myśl o zdradzie.

Dlatego drodzy Panowie jeżeli zaobserwujecie chociaż jeden z powyższych objawów to reagujcie. Jeżeli sami nie będziecie sobie w stanie poradzić zawsze możecie zwrócić się o pomoc do kogoś takiego jak detektyw Warszawa, który poprzez swoje działania detektywistyczne ustali jaka jest prawda. Tylko profesjonalna agencja detektywistyczna jest w stanie szybko dostarczyć Wam wiarygodnych i sprawdzonych informacji. Biuro detektywistyczne BD24 to detektywi na których możesz polegać. Nasza strona www.detektyw-bd24.pl 

detektyw Robert Brzuchacz